KONST / Litografier / Färglitografi 13624616
nr 1362 4616
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 157/260. Motivet: 61x27 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 23 november 2020
kl 19:10:02
2.000 kr
2.400 kr
23 nov
Retro
Läs mer om Retro
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson